Robert Carlyle / Mr. Gold

23. července 2012 v 18:41 | Elisa |  Robert Carlyle / Rumpelstiltskin
Robert Carlyle ztvárnil v Once Upon A Time velmi důležitou postavu. Jakožto Rumpelstiltskin dělal zvraty v nám známých příbězích a jako Mr. Gold, vlastník malého městečka Storybrooke nám převrací příběh každou chvíli. Musím říct, že Carlyle zahrál tuto postavu úžasně a udělal tak z Rampelníka moji nejoblíbenější postavu. Jeho úžasný přízvuk, který slyšíme v mluvě je nazaměnitelný a dělá jeho postavu tím, čím je...


Elisa

(životopis v článku)Narozen: 14.4 1961
Místo původu: Glasgow, Skotsko


V čem jsme jej mohli spatřit?

Once Upon A Time
Muž, který obešel svět
Eragon
Summer
28 týdnů poté
Jeden svět nestačí
Dravci
Do naha!

a další...


Robert Carlyle se narodil 14. dubna 1961 v Glasgow. Vychován byl svým otcem Josephem, neboť matka ho ve čtyřech letech opustila. Inspirován knihou Arthura Millera - Zkouška ohněm - se v 21 zapsal do Glasgowského uměleckého centra. V roce 1991 společně se čtyřmi přáteli založil divadelní hereckou společnost Rain Dog pojmenovanou po hudebním albu Toma Waitse, Carlylova oblíbence.

První rolí, kterou se dostává do povědomí publika, je psychotický vrah z epizody CRACKER, ale brzy se představuje i v příjemnějších rolích, třeba policisty z HAMISH MACBETH, eponymického komediálního dramatu z produkce BBC.

Mezi jeho nejznámější role však patří postava z DO NAHA! kde ztvárnil vůdce skupinky propuštěných dělníků, kteří se stanou profesionálními striptéry, aby si vydělali na živobytí, a nezapomenutelný psychouš Begbie z TRAINSPOTTINGU. Mezi další památné role patří jeho ničema Renard z JEDEN SVĚT NESTAČÍ, homosexuální milenec otce Grega z filmu PRIEST a taky Adolf Hitler z televizního filmu HITLER: VZESTUP ZLA.

Roku 1997 se Robert Carlyle oženil s Anastasie Shirley a společně mají tři děti. O dva roky později byl oceněn Řádem Britského impéria a v roce 2001 byl označen ve výzkumu Orange film za sedmého nejlepšího Britského herce.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Xavier Fender Xavier Fender | Web | 23. července 2012 v 19:29 | Reagovat

Nikdy jsem tento seriál neviděl .. ale promo fotky mě zaujaly. Můžeš mi prosím přiblížit, o čem to je? ;-)

2 Lady D Lady D | Web | 23. července 2012 v 19:35 | Reagovat

[1]: já rozhodně doporučuju zkouknout alespoň jeden díl :-)

3 about-once-upon-a-time about-once-upon-a-time | 23. července 2012 v 19:40 | Reagovat

[1]: Je to v zásadě pohádkový příběh, kde se věří na pravou lásku :). jde o to, že známé pohádkové postavy byly začarovány Zlou královou do normálního života a nepamatují si, kdo jsou. Hlavní hrdinka je 28mi letá žena, která v 18ti porodila syna, ale okamžitě ho dala k adopci. Ten ji na její 28mé narozeniny vyhledá a řekne jí, že je dcera Sněhurky a že je předurčena zachránit pohádkové postavy a jedině ona jim může vrátit jejich minulost a štěstí. Mě osobně tenhle seriál úplně dostal, protože je plný humoru a nadsázky...není to jen obyčejná pohádka, ale dává tam docela hodně zábavných a originálních prvků :). Vážně Ti ho doporučuji :)

4 Chuck Chuck | 10. prosince 2012 v 21:33 | Reagovat

Úplne s vami súhlasím :) Užasný serial ... A Gold Ten je božský :D 8-) Časť s Bell je taktiež úžasná ! :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama