Josh Dallas / David Nollan

23. července 2012 v 16:07 | Elisa |  Josh Dallas / Charming
Celým jménem Joshua Paul Dallas ztvárnil v seriálu Once Upon A Time postavu prince Charminga aneb Davida Nollana. Princ Charming našel svoji pravou lásku ve Sněhurce, avšak Zlá Královna (Regina) seslala zlou kletbu, a tak byl David několik let v komatu. Po tom, co mu Mary Margaret četla z pohádkové knihy jejich vlastní příběh, se probouzí a znovu se setkává se svojí ženou- Kathrin. To je ovšem špatně! Princ Charming má být se svojí Sněhurkou! Celá první řada je ovšem o tom, jak jeden s tím druhým nemohou být. Díky Bohu za poslední díl první řady! :)
Elisa

(Životopis v článku)

Narozen: 18.12.1981
Místo původu: Luisville, Kentucky, USA

Nejznámější role jsou v :

Once Upon A Time
Thor
Kriminálka Las Vegas
Pán času
Pád do tmy 2
Ghost machine

a další...


Vystudoval střední školu New Alabany Senior Public, kde se rozhodlo o jeho budoucím povolání. Zapojoval se zde do školních divadelních představení, a to ho zaujalo natolik, že se herectví chtěl věnovat i dále.

Vystudoval prestižní konzervatoř múzických umění Mountriew Conservatoire v Londýně. Když mu bylo pouhých 20 let, hrál v Royal National Theatre (zde si zahrál hned několik rolí), dále také v The English National Opera (Státní Opera v Anglii).

Strávil v Anglii deset let, než se rozhodl vrátit do své rodné země. A říká se, že trvalo pouze pět dní, než mu nabídli roli v Hollywoodu - jednalo se o roli ve filmu THOR (2011). Dále si zahrál ve filmech: THE DESCENT: PART 2 (2009), GHOST MACHINE (2009) nebo v seriálech jako: DOCTOR WHO (2008), MONEY (2010) nebo HAWAII FIVE-0 (2010). V současnosti hraje v seriálu ONCE UPON A TIME (2011), kde ztvárňuje roli Prince Krasoně/Davida Nolana.

Během svých studií v Anglii (v roce 2003) poznal Laru Pulver, se kterou se v rocce 2007 oženil.
Momentálně ale chodí s Ginnifer Goodwin, která ztvárňuje roli Sněhurky v OUaT.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Juliet Juliet | Web | 22. ledna 2013 v 17:12 | Reagovat

Takže je Josh rozvedený? Každopádně mi přijde dokonalé, že i on chodí se svojí "Sněhurkou". :) A souhlasím - první série byla utrpení, když nebyli spolu! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama