Jennifer Morrison/Emma Swan

23. července 2012 v 10:45 | Elisa |  Jenifer Morrison / Emma Swan
Celým jménem Jennifer Marie Morrison, v seriálu Once Upon A Time ztvárňuje hlavní hrdinku, protagonistku Emmu Swan, kterou na její 28. narozeniny vyhledá její syn, kterého dala k adopci a oznámí jí, že je Sněhurčina dcera a jen ona může vysvobodit zakleté kouzelné postavičky, které žijí v malé městečku Storybrooke v Maine.(Životopis dále v článku)


Narozena: 12.4.1979
Místo původu: Chicago, Illinois, USA

Její nejznámější role byly v:

Once Upon A Time
Dr.House
Mr. & Mrs. Smith
How I Met Your Mother
Warrior
Možná už zítra
Downsnův svět
Přežít Vánoce
Star trek

Samozřejmě hrála ve více věcech, ale tyto jsou podle mě nejlepší :)

Jennifer pochází ze tří dětí. Má ještě sestru a bratra. Narodila se v Chicagu a studovala na škole v Illinois.
Absolvovala ve Prospect High School v roce 1997, hrála na klarinet ve školní pochodové kapele, zpívala ve sboru a dělala roztleskávačku školního týmu. Studovala Divadlo a Angličtinu na Loyola University v Chicagu a absolvovala v roce 2000. Studovala i herectví se společností Steppenwolf Theatre, poté odjela do Los Angeles, kde započala kariéru ve filmu a televizi.

Začala svou kariéru jako dětská hvězda, když začala účinkovat v reklamě pro JC Penney, Montgomery Ward a dále pro Rice Krispies and Mondos. Když jí bylo deset let, objevila se na obálce Sports Illustrated for Kids s basketbalistou Michaelem Jordanem. V patnácti letech hrála ve svém debutovém filmu KŘIŽOVATKA jako dcera Richarda Gera a Sharon Stone. Později se objevila jako Samantha ve filmu OZVĚNY MRTVÝCH s Kevinem Baconem. Její první hlavní role přišla roku 2000 ve filmu TEMNÁ LEGENGA 2, od té doby hrála ve filmech SKŘÍPĚNÍ s Adamem Brodym, PŘEŽÍT VÁNOCE s Benem Affleckem a Jamesem Gandolfinim a v MR. & MRS. SMITH s Bradem Pittem a Angelinou Jolie.

Před přijetím jedné z hlavních rolí, imunologa Dr. Allison Cameronové v seriálu DR. HOUSE roku 2004, pracovala na několika seriálech včetně TOUCHED BY AN ANGEL a DAWSONŮV SVĚT. V roce 2005 začala s produkováním nezávislého filmu FLOURISH. Jennifer se objevila ve videoklipech Nicka Lachey ("Shut up"), The Donnas ("Too Bad About Your Girl") a Jack's Mannequin "Dark Blue".

Od roku 2004 má milostný vztah s Jessem Spencerem, který hraje jednu z hlavních rolí v DR. HOUSE. V lednu 2007 oznámil časopis People jejich zasnoubení v Paříži. Jejich mluvčí prohlásil, že datum svatby ještě není stanoveno. V rozhovoru pro Post-Golden Globes Jen uvedla, že ji Spencer požádal o ruku 23. prosince 2006 na Eiffelově věži. Nyní žije se Spencerem v San Fernando Valley.Elisa
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama